Ook voor jongvolwassenen met kanker: Het verhaal van Melissa

‘Hé is dat niet iets voor jou? Het Parkhuys is iets voor mensen met kanker toch?’

Melissa, jonge vrouw, gast bij de bij de crea- en schilder/tekengroep op de maandag. Haar vader doet als naastbetrokkene ook mee aan de activiteiten. Ze deelt graag haar ervaringen in en over het Parkhuys met je.

‘In September 2025 kreeg ik de diagnose, glioblastoom. Iets wat mijn wereld op zijn kop zette. Wat moest ik nu? Werk werd stopgezet, hobby’s stonden stil en de rest van de wereld draaide gewoon door. Wat ga je dan doen?

Er was een tijd dat ik geen zin meer had om echt uit het huis te komen, geen dagritme meer had en eigenlijk ook geen stok achter de deur. Een van mijn vriendinnen wees mij op het Parkhuys: ‘dat was toch iets voor mensen met kanker?’
Ik durfde me eigenlijk niet zo goed aan te melden omdat ik niet goed wist wat ik kon verwachten, dus heb ik een vriendin gevraagd mee te gaan naar de kennismaking. En die was helemaal niet zo eng! 
Nu zit ik elke maandag naast mijn vader te knutselen of te schilderen in een fantastische groep met mensen. Parkhuys is voor mij een stok achter de deur.

Een plek waar ik me thuis voel, een plek waar ik even lekker creatief kan zijn, een plek waar je echt heen moet!’

De gemiddelde leeftijd ligt hoger dan die van mij, maar het Parkhuys is echt een fijne plek om even je hoofd uit te zetten en een connectie te maken met mensen die snappen wat je doormaakt zonder dat je het daar echt over hoeft te hebben.

Ook voor jou is er een plek bij het Parkhuys

Als jij net als Melissa, ineens geraakt wordt door kanker, staat de wereld op zijn kop. Weet dat het Parkhuys er dan is om je te ondersteunen. Ook voor AYA’s, (jong) volwassenen die geraakt zijn door kanker, zijn wij er.
Ben of ken je een AYA (Young Adult geraakt door kanker)? Het Parkhuys biedt een luisterend oor, praktische ondersteuning en activiteiten op maat voor jongvolwassenen. Samen kijken we waar jij op dit moment behoefte aan hebt. Of kom op 1 van onze inloop koffie ochtenden. Kijk op de socials of onze agenda op de website

🧡 Ben jij een AYA? Meld je aan!

We willen een plek blijven bieden die écht aansluiten bij jouw leefwereld. Geen zware of officiële praatgroep, maar een dynamische omgeving waar je volledig jezelf kunt zijn, anderen ontmoet en energie uit haalt.

Wil je meedenken over de invulling van de activiteiten, op de hoogte blijven van de planning, of vind je het spannend en wil je vooraf even weten wat je kunt verwachten? Neem dan geheel vrijblijvend contact op met Marieke!

Contactgegevens: Je kunt rechtstreeks contact opnemen met Marieke van Kuik (Coördinator Parkhuys Almere) via:

Loading...